Su Arıtma Ve Su Arıtma Servisi

Ana Sayfa » Su Arıtma Servis » Su Arıtma Ve Su Arıtma Servisi


Tüm insanlık ve hatta tüm canlılar için vazgeçilmez bir ihtiyaç olan su doğada en saf haliyle bulunmaktadır. Ancak nüfus yoğunluğu, sanayileşme ve var olan su kaynaklarının yanlış tüketimi nedeniyle sular kirlenmektedir. Bünyesinde herkesin bildiği gibi hidrojen ve oksijen atomlarını bulundurmakla kalmayıp canlı hayatı için yararlı ve zararlı bir takım mikro organizmaları da bulundurur. Var olan bu zararlı mikro organizmaların ve diğer zararlı maddelerin sudan uzaklaştırılması işlemine su arıtma işlemi denilir.

Bundan yıllar önce sudaki bu zararlı maddelerin yok edilmesi için sadece suyun klorlanması yeterliydi. Ancak günümüzde bu yeterli bir işlem değildir. Bu sebeple de insanoğlu doğayı taklit ederek su arıtma cihazları icat etmiştir. Bu icadında filte yöntemini kullanmıştır. Doğada saf haliyle ve uzun yıllar alarak var olan filtre yöntemi, su arıtma cihazlarında kullanılmış ve doğadakinden çok daha kısa sürede sonuca ulaşma imkanı sunmuştur.

Su arıtma sistemi ters ozmoz olarak adlandırılır. Ters ozmoz yani su arıtma işleminde; kirli su kademeli olarak basınç ve karbon yardımıyla filtrasyon sistemlerinden geçirilir. Bu sayede suyun içindeki iyon, molekül ve istenmeyen tüm zararlı bakteriler sudan ayrıştırılarak temizleme işlemi gerçekleşmiş olur.

Ancak bu su arıtma cihazlarının montajından bakımına kadar birçok konuda su artıma servisi devreye girer. Firmamız tarafından bakım, onarım, su analizi, reverse osmosis sistemi, membran değişimi ve yıkaması, su yumuşatma, deionier sistemi reçine değişimi, aktif karbon kuvars kum filtre değişimi, kimyasal dozaj pompası montajı, filtre valfi bakım ve onarımı, ultra viyole cihazı ve uv. lamba montajı, tezgahaltı su arıtma cihazı tamiri ve kartuş filtre değişimi işlemi gibi birçok konuda bahsi geçen bu teknik destek servisi devreye girer.

02 Kasım 2018

İlgili Terimler :

Facebook'ta Biz

Hemen Arayın!