Su Arıtma Cihazları

Ana Sayfa » Su Arıtma Servis » Su Arıtma Cihazları


Gelişen çağın getirmiş olduğu kirlilik birçok su kaynağının insan sağlığı açısından zararlı olabilecek noktaya gelmesini sağladı. Bunun yanında gelişen teknoloji üretmiş olduğu cihazlar ile arındırma yaparak musluklardan akan suyun sağlıklı olarak içilmesini sağladı.

Her su arıtma cihazı suyun içme suyu olabilecek kadar arıtım sağlamaz. Su içerisin deki insan sağlığına zararlı olabilecek minerallerin tamamının arındırılması gerekir. Bu arındırma işlemi günümüz teknolojisin de üretilen cihazlar ile mümkün olmaktadır. Su arıtma cihazlarının kullanım süreleri içerisinde ki belirli dönemlerde filtre değişimleri yapılmalıdır. Bu değişimler teknik olarak zor olmasa da bazı ayrıntılara dikkat edilmelidir.

Kullanılan cihaz sağlığı için su artıma cihazı filtre değişimi ile ilgili olarak her türlü destek teknik servislerimiz aracılığı ile öğrenilebilir. Su arıtma cihazlarının filtreleri belirli bir süreden sonra, arıtılan sudan arıtmış olduğu birçok madde ile kaplanır. Bu süre arıtılan suyun kirlilik yoğunluğuna göre değişim göstere bilir.

Kirlenen filtreler yerinden çıkarılır ve su ile yıkanırsa temizlenmiş olur. Bu şekilde ki temizlenme işlemi ile yeniden kullanıla bilir. Filtreler yaklaşık olarak, suyun kirlilik oranı da önemli olmak kaydı ile bir yıl boyunca kullanılabilir. Her arıtma cihazının kulanım kılavuzunda ki bilgiler okunmalı, cihaz bu bilgiler doğrultusun da kullanılmalıdır.

Filtreler belirli periyodik aralıklar ile bakımı yapılarak kulanım süreleri bir yıl olmakla birlikte cihaz içerisin deki mebranların kullanım süreleri çok daha uzun ömürlüdür. Bir su arıtma cihazının filtre ve iç aksamlarının kullanım ömrü bakım işlemleri yapıldıktan sonra arıtılan suyun kirlilik oranı ile ilgili olarak değişim gösterir.

02 Kasım 2018

İlgili Terimler :

Facebook'ta Biz

Hemen Arayın!