Sağlığa Yararlı Su Arıtma Cihazları

Ana Sayfa » Su Arıtma Servis »

Sağlığa Yararlı Su Arıtma Cihazları

Musluk suyu kullanımı sırasında her insanın kafasında bazı sorular belirir. Musluk suyu ile direkt temas etmek ve bu suyu içmek her ne kadar sağlıklı denilsede sağlığa zararlıdır. Arıtılmamış musluk suyu insan sağlığına son derece tehlikelidir.

Su Arıtma Cihazları Güvenli Bir Hijyen Sağlar mı?

Sağlık için musluk suyunu temizlemek gerekir ve bunun da tek yolu su arıtma cihazı kullanmaktır. Su arıtma cihazları kullanım şartlarına uyulduğu taktirde hiç bir sorun çıkarmadan sağlıklı su içmenizi sağlar. Firmamız tarafından zamanında yapılması gereken su artıma cihazı filtre değişimi cihazınızı yıllarca kullanabileceğinizin garantisini verir. Filtrelerin ömrü cihazın kalitesine göre değişiklik gösterir

Bazı filtrelerin ömrü ortalama 6 ile 8 ay arasında iken bazılarının ki ise 12 ile 14 ay arasındadır. Bu süre zarfında değiştirilmesi uygun görülmüştür. Filtreler öncelikle su içinde bulunan kloru temizler sonrasında ise pas, metal gibi etkileri yok ederler. Su içindeki kötü koku ve rengi alarak sağlıklı bir su ortaya çıkarırlar. Su arıtma cihazının ömrünü uzatan bu filtreler yetkili servis tarafından değiştirilirler.

Su içinde bulunan mineraller gözle görülmez fakat bu cihazlar tarafından algılanır. Filtre sayesinde zararlı kısımlar süzülür. Filtreden süzülen bu atık denilebilecek pas, klor ve metal atıkları zamanla filtreyide kirli hale getirecektir. Böyle bir durumda filtre etkisini kaybedecek ve suyu tam anlamıyla temizlemeyecek verimsiz çalışmış olacaktır. Bu sorunları yaşamamak için zamanında filtre değişimi yaptırmak gerekir.

16 Aralık 2018

İlgili Terimler :

Facebook'ta Biz

Hemen Arayın!